“ Zabıt Katipliği Kesin Göreve Başlama Tarihi “ Yalanı

Kategori : Haberler, Sınavlar - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , - Tarih : 25 Nisan 2011

2011 yılı şubat ayı zabıt katipliği sınavını kazanıp başlama telefonu bekleyenlerin, bu bekleyiş sürecinde sürekli yenilenen ve önlerine sunulan “Zabıt katipleri göreve başladı, başlayacak, başlıyor, Ankara zabıt katipleri başladı, İstanbul zabıt katipleri başlamak üzere …” yalan haberlerine ilişkin olarak bir açıklama yapma gereği duyduk.

Bazı yerlerde şu adliyelerde çalışan zabıt katipleri şu tarihte kesin olarak başlıyormuş gibisinden aslı olmayan haberlere bizler de şahit olduk. Kişi veya kişiler şahsi çıkarları adına zabıt katipliği göreve başlama tarihine ilişkin gerçeğe aykırı, yalan, eksik haberler yayınlayarak ilgi çekme maksadındadır. Bu maksat insanların duygu ve düşüncelerini zedeleyici yöndedir ve hiçbir şekilde desteklenir nitelikte bir davranış değildir.

Şu an itibariyle Adalet Bakanlığının 2011 yılı 1. zabıt katipliği sınavını kazanıp da resmi olarak göreve başlayanların olduğuna şahit olmadık. Aldığımız bilgilere göre bakanlıktan henüz atama yazıları dahi adalet komisyonlarına gönderilmemiş. Gönderildiği takdirde kazanan zabıt katibi göreve başlama yazısını tebellüğ etmesi için adliyeye çağrılır ve şu tarihte göreve başlayacaksın içerikli tebliğ tebellüğ belgesini imzalar. Tebliğ tebellüğ belgesinin bir nüshası da kendisine verilir. Bunun dışında normal şartlarda göreve başlayacak olan zabıt katibinin telefon ile özel sektördeki gibi “Şu gün gel başla!” durumu yoktur. Adliyeler arası göreve başlama tarihlerinde ufak farklılıklar olması muhtemeldir. Daha önceki yıllarda da örnekleri görülmüştür.

Zabıt katipliği göreve başlama süreci bu şekilde işlemektedir. Yeni meslektaşlarımıza başarılar.

 1. ffffffffff dedi ki:

  aramalar başladı. herkese hayırlı olsun

  • melahat dedi ki:

   Nerde başladı yaa? Bizi henüz arayan yok anca yalan yanlış laflar dönüyor ortada.Lütfen söyler misin arkadaşım ?

 2. Angaralı dedi ki:

  Babam bi biz başlamadık heral ne bu böyle hergün biri başladık diyo ortalığı lafa boğuyo.Başlasak heralde bizde başlarık.Biz gaya oğuğundan çıkmadıkya.Neyse hadi saygılar.

  • Eftelya dedi ki:

   :) arkadaş doğru söylüyor başlama olsa bizede bildirilirdi.Ayrıca editör güzel yorumlamış gerçekten bu tür yalan haberler bizleri çok bunaltıyor ve sıkıyor.Bu konuda hassas davrandığınız için çok teşekkür ederiz.

   • fffffffff dedi ki:

    yarın sözleşme için adliyeye gideceğim. bakanlıkta ataması iptal edilenlerde var.

 3. ezgi dedi ki:

  Evet artık başlasın yenilerde ondan sonrada seçim sonrası temmuz ayında zabıt katibi alımı yeniden olsun

 4. hira dedi ki:

  bir sitede okudum birisinin sınavı iptal olmuş neden

 5. kardelen dedi ki:

  iptal olanın kelimesi eksi çıkmış

 6. Selma dedi ki:

  Ne yalanı ya bir sürü başlayan arkadaşım var sallamasyon yapmayın..

  • Scary_Movie dedi ki:

   Evet bir kaç gündür bizim de bildiğimiz ve başlayan adliyeler var. Ancak asıl mesele daha ortada hiçbir şey yokken şu adliye yarın kesin başlıyor gibi haberler. Genel olarak yorumlara bakarsanız siz de fark edeceksiniz. Benim çokça şahit olduğum şu adliye başladı diye bir yorum altında da o adliyeyi gerçekten kazanan arkadaşın “Ne başlaması? Ben de orayı kazandım ama başlama falan yok.” tarzında yorumlar. Burada dikkat çekmek istediğimiz sadece adliyeden gelen bilgilere inanılması. Bu tarz yalan yorumlar ve haberler bilgi çöplüğü oluşturmaktan başka bir işe yaramıyor.

 7. ARİF dedi ki:

  Arkadaşlar kusura bakmayın birşey sormak istiyorum.Bir daha ki 2011 yılı içerisinde alım olur mu?sizce olursa hangi ay olabiilir?Şimdiden teşekkürler…………

 8. mustafa dedi ki:

  Merhabalar kazanan arkadaşları tebrik ederim.Bende girdim şubat ayındaki katiplik sınavına 116 kelimeyle kazandım mülakatlarda “BEETHOVEN ile MOZART arasındaki farkı ve HİP HOP ile RAP ARASINDAKİ FARK “NEDİR DİYE SORDULAR CEVAP VERMEME FIRSAT VERMEDEN BİTİRDİLER MÜLAKATI SABAHIDE ELEDİLER KADROLU 6 SÖZLEŞMELİ 29 ALIM VARDI VE BEN YAZMIŞ OLDUĞUM SAYI İLE İLK 6.SIRADAYDIM AMA OLMADI UMARIM BU SINAVDA HAK YENİLMEZDE HERKES HAKKINI ALIR


Facebook RSS