Tanıma ve Tenfiz Dilekçe Örneği

Kategori : Örnek Yazı/Karar - Etiketler :, , , , - Tarih : 15 Mart 2011

………. AİLE MAHKEMESİ’NE

 

DAVACI                           :

DAVALI                            :

KONUSU                          : ………. devleti ………. Mahkemesi’nin ………. tarih ve ………. sayılı boşanma kararının tanınması ve tenfizine karar verilmesi talebinden ibarettir.

OLAYLAR                         :

1. Davalı ile ………. tarihinde ………. devletinde evlendik.

2. Karşılıklı anlaşarak ………. devleti ………. Mahkemesi’nin ………. tarih, ………. sayılı ve ………. kesinleşme tarihli kararı ile boşandık.

3. ………. devleti ………. Mahkemesi’nin ………. Tarih, ………. sayılı ve ………. Kesinleşme tarihli ilamı …………. yeminli mütercime tercüme ettirilmiş ve apostil şerhi de mevcuttur.

4. Söz konusu nedenlerle boşanma ilamının tanınması ve tenfizini talep etme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER         : MÖHUK, HUMK, MK ve yasal tüm mevzuat

SUBUT DELİLLER            : ………. devleti ………. Mahkemesi’nin apostil şerhini içerir ………. tarih, ……….  sayılı ve………. kesinleşme tarihli boşanma kararı, nüfus kaydı ve yasal her türlü delil

SONUÇ ve TALEP            : Yukarıda arz edilen nedenlerle, ………. devleti ………. Mahkemesi’nin ………. tarih, ………. sayılı ve ………. kesinleşme tarihli boşanma kararının Türkiye’de tanınması ve tenfizine, yargılama giderlerinin üzerimde kalmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.TARİH

Davacı

 

EK:

 1. ………. devleti ………. Mahkemesi’nin apostil şerhini içerir ………. tarih, ……….  sayılı ve………. kesinleşme tarihli boşanma kararı
 2. Nüfus kayıtları
 1. Serdar YILMAZ dedi ki:

  Merhabalar ben Türkiye’de 1999’da evlendim Almanya’da 2011’de boşandım şuan Türkiye’de yaşıyorum ayrıldığım eşimde Alman vatandaşı Almanya’da yaşıyor nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

 2. ozgur yatmaz dedi ki:

  hay allah sizden razi olsun. Bu dilekce ornegi ailemi avukat tutma derdinden kurtardi. Elleriniz dert gormesin.

 3. orhan dedi ki:

  iyi gunler ben 2002 yilinda antalyada alman uyruklu bir bayanla evlendim 2005 yilinda almanyada bosandik alman mahkemesinden bosanma karaim elimde. 06.11.2012 yilida bir avukata tenfiz davasi icin vekalet verdim 04.07.2013 yilinda ilk mahkeme oldu. ancak eski esime tebligat ulasmadigi icin mahkeme ileri bir tarihe ertelendi. esime ulasmam imkansiz adres ve telefonu yok. bu mahkeme sizce nezaman sonuclanir.

 4. mehtap dedi ki:

  Merhaba acil cevap verirseniz sevinirim! Tanıma tenfiz davasında davaya cevap verilir mi, süresi nedir,boşanma davasının tanınması ve tenfizi davasında tazminat ve nafaka istenir mi, bu dava dersderstken Türkiye’de tarafları aynı olan yeni bir boşanma davası açılabilir mi?


Facebook RSS