Sözleşmeli Zabıt Katibi Yeniden KPSS Tercihi ve Öğrencilikten Dolayı Tayin

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , , , , , , - Tarih : 19 Mart 2011

Selam Abiler bi kaç sorum olucaktı İnşallah yardımcı olursunuz…
Şimdi Ben sözleşmeli katipliği kazandım ilerde kpss den tercih yapabilirmiyim?
Şimdi beni merkeze uzak bir ilçeye verdiler ben ilerde bir ünv kazanırsam merkeze gelme olasılığım ne yasal haklarım nedir?

 

  1. Yeni Katip diyor ki:

    Selam Abiler bi kaç sorum olucaktı İnşallah yardımcı olursunuz…

    Şimdi Ben sözleşmeli katipliği kazandım ilerde kpss den tercih yapabilirmiyim?

    Şimdi beni merkeze uzak bir ilçeye verdiler ben ilerde bir ünv kazanırsam merkeze gelme olasılığım ne yasal haklarım nedir?

    • Scary_Movie diyor ki:

      KPSS sınavına girip tercihte bulunmanıza engel bir durum yok. Kadrolu yerleri tercih edip kazanmanız halinde istifa edip başka bir kuruma geçebilirsiniz. Eğitim durumunuzla ilgili sorunuza gelirsek de sizin durumunuz şu an için komisyonun takdirinde. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği 27. maddesinde öğrenim durumu nedeniyle atama isteme hakkı bulunmakta ama bu sadece komisyonlar arası durumlar ve kadrolu zabıt katipleri için geçerlidir. Adalet Bakanlığı'nın sözleşmeli zabıt katibi almasındaki amaçlardan birisi de çakılı kadro oluşturarak gereksiz tayinlerin önüne geçmektir. Ama bir yandan da Anayasamızda da geçtiği gibi eğitim hakkınız engellenemez. Bağlı bulunduğunuz komisyona başvurup durumunuzu anlatırsanız sizi yönlendireceklerdir.


Facebook RSS