Sözleşmeli Zabıt Katibi Askerlik Durumu

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, - Tarih : 03 Mart 2011

Merhabalar. Sözleşmeli zabıt katipliğini kazandım. Fakat daha askerliğim var uzun dönem. Askerden geri döndüğümde devam edebiliyor muyum görevime?

 1. sami dedi ki:

  hiçbir sorun olmaz kurum müdürüne dilekçe verirsin askere gideceğine dair belgeni verirsin.Fakat askerden geldikten sonra 10 gün içinde tekrar kuruma dilekçe yazman gerekir geldiğine dair aklında bulunsun.Sonra tekrar kaldığın yerde görevine devam edersin.iyi günler.

 2. Katipten.net dedi ki:

  Doğum ve askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilen sözleşmeli personelin pozisyonu saklı tutulur ve istekleri halinde bu personel ayrıldığı kurumunda yeniden hizmete alınır.

  bknz: http://katipten.net/sozlesmeli-zabit-katibinin-ya

 3. Katip dedi ki:

  Teşekkür ederim cevabınız için.

 4. Hamidiyeli dedi ki:

  Sözleşmeli oldunuz diye esir olmadınız ya :) vatani görev yapılacak mecbur, bu yüzden iş hakkını alırlarsa vay milletin haline.

 5. volkaaann dedi ki:

  Merhaba ben kadrolu zabıt katipliğini kazandım. Aralık 2011'e kadar tecilliyim. Sanırım kadrolular 1 yıl aday memur statüsünde oluyorlar. Ben 1 yılı doldurmadan askere gitmek istemezsem, askerlik şubesi tecilimi uzatır mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ederim.

  • Scary_Movie dedi ki:

   Aday memurluk en az 1 en fazla 2 yıl sürer ve aday memurluk askerlik tecilinizi uzatmanız için bir sebep değildir. Aday memurken askere giderseniz asker dönüşü aday memurluğunuz kaldığı yerden devam eder.

 6. tufan doruk dedi ki:

  merhaba admin ben zabıt katipliğini kazandım ama hala başlamadık. ve ben 1 temmuzda bakaya durumuna düşeceğim bu atamama engel mi bir bilginiz var mı?


Facebook RSS