Katiplik Zor Bir Meslek Mi?

Kategori : Katiplik - Etiketler :, , , , , , , , , , - Tarih : 14 Şubat 2011

İyi günler arkadaşlar,

Çalışan bir katip olarak kendi düşüncelerimle aday arkadaşlarıda fikir sahibi etme amacıyla bu yazıyı yazıyorum.Katiplik mesleğini seçmeden önce genel itibariyle çevremdeki insanların tepkisi “Başka iş mi yok?Katiplik zor meslek!” olmuştu.Her ne kadar mesleğe karşı bende bir ön yargı oluşmuş ise de, bir şekilde sınava girmiş oldum ve sonuç itibariyle kısmet oldu kazandık ve işe başladık.

Yaklaşık 1,5 yıldır çalışıyorum.Yeni eski adliyemiz bünyesinde bir çok katip var ve gördüm ki kimi memnun kimi “Başka iş mi yoktu?” diyor.Ancak anladım ki ben işimi seviyorum ve zorluğu gözüme büyümüyor.Asıl zor olan ön yargılara karşı durmaktı ve bunu başardığıma inanıyorum.Katiplik genel itibariyle zor meslek değil ! Ancak hayatınız boyunca hiç zorluk görmemişseniz vay sizin halinize. Sonuç itibariyle eğer çalışma ortamınız ve mesai arkadaşlarınız iyi insanlarsa mesleğin hiç bir zorluğu ve sıkıntısı gözünüze büyümüyor. Teşekkürler.

  1. Hamidiyeli dedi ki:

    15 yıldır bu işi yapıyorum acısıyla tatlısıyla bir çok zaman geçirdik ve işini severek yaptıktan sonra hiç bir zorluğu olmuyor nasıl geçti bilemiyor insan.


Facebook RSS