Katiplik Süreci (Kazandıktan Sonrası)

Kategori : Katiplik - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 19 Şubat 2011

İyi günler arkadaşlar. İşsizler kervanından, katiplik mesleğine geçmiş olduğum şu 1,5 yıllık süreç içerisinde  mesleğin getirmiş olduğu hayatımdaki yenilikler, getiriler, vs.’den size söz etmek istiyorum.Böylece aday arkadaşlarında bir nebze daha fikir sahibi edinmesine vesile olalım istedim.

Her şeyden önce “Bende hayatta varmışım.” diyorsunuz içten içe.İşe girmiş olduğunuz ilk günlerde tabi bir serzeniş süresi oluyor, “Nerdeyim ben? Kim bunlar? Kime ne diyeyim ? :)” gibi. Tabi bunlar iş başlangıcının getirdiği ufak tefek sıkıntılar.Zamanla aşılıyorki zaten bu tabiri caizse sudan çıkmış balık halinizi herkes anlayabildiğinden anlayış gösteriliyor. :) İlk heyecan ve şaşkınlığın ardından artık ufak ufak elimizi taşın altına koyma süreci başlıyor. :) Bu safhada da artık işleri biraz daha benimsiyor, vatandaş gelince içten içe “Bana gelsede ben yardımcı olsam.” diyoruz.Çünkü artık bir bilgimiz var.Bu bilgiyi birilerine aktarmalıyız değil mi ? :) Katipliğin getirilerine gelince; saygın bir meslek ve  insana hiç olmadığı kadar (işsizkenki psikoloji zor oluyor bilirim) bir birey olduğunu hissettiriyor. Maaşta yabana atılacak türden değil hani. (İşin içinde olduğum için demiyorum ama gerçekten hak ettiğinden az alıyor katipler.) Zaten izindir vs.’dir memuriyetin getirdiği diğer ek yararları saymıyorum bile.

Tabi her katibin bu katiplik süreci biraz farklı işler. Benimki şuan için böyle işliyor ve düşüncem bu yönde. :) Yalnız hep demişimdir “Çalışma isteği insanın içinde olacak.Kaç yıl çalıştığının bir önemi yok.” diye. ;) Teşekkür ederim.

  1. leylimley dedi ki:

    ben o günleri göremedim henüz ,hala bir hiçmişim gibi hissediyorum kendimi..az da olsa zor da olsa yapsam güzel olur diye düşünüyorum..tabi çalışma hayatına başlamak nasip olursa fazla alalım deriz inasoğlu işte hep fazlasını ister ..:)


Facebook RSS