İşe Başlama Tarihi Nedir ve Belge Kontrol Sorunu ?

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , , , , , , , , , , - Tarih : 19 Şubat 2011

selam .. ben bölge idare mahkemesi zabıt katipliğini kazandım .evraklarımı teslim ettim iş başı tarihini net vermemekle birlikte nisanbaşı gibi dediler… acaba ankarada işlemler ne kadar sürer, bir pürüz çıkma ihtimali olabilirmi ?, işbaşı yapmadan önce eğitimden geçilecekmi??? işuanda çalışıyoprum ve istifamı ne zaman vermeliyim …bilgilendirirseniz sevinirim

 1. duygu dedi ki:

  selam ..

  ben bölge idare mahkemesi zabıt katipliğini kazandım .evraklarımı teslim ettim iş başı tarihini net vermemekle birlikte nisanbaşı gibi dediler… acaba ankarada işlemler ne kadar sürer, bir pürüz çıkma ihtimali olabilirmi ?, işbaşı yapmadan önce eğitimden geçilecekmi??? işuanda çalışıyoprum ve istifamı ne zaman vermeliyim …bilgilendirirseniz sevinirim

  • Yonetici dedi ki:

   Öncelikle tebrik ederim, hayırlı olsun Duygu hanım. İşe başlama tarihine ilişkin genel bir tarih duyurusu yok ve zaten genel itibariylede komisyonlar arası farklılık olabiliyor.Yalnız bu tarih farklılığı en fazla 1 ay oluyor.Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl göreve başlama tarihi daha erken olacak gibi ve adliye içi yapmış olduğumuz konuşmalara istinaden en az 1 en fazla 2 aya kadar göreve başlamış olacağınız düşüncesindeyiz.

   Evraklarınızda herhangi bir eksiklik veya hata olmadığı taktirde herhangi bir sorun çıkmaz.Zaten bu aşamaya kadar gelmişseniz muhtemelende sorun çıkmaz.

   Eğitim ise komisyonunuzun takdirinde olan bir şey.Benim kazanmış olduğum dönemdeki katiplere 1 haftalık eğitim olmuştu merkez adliyede.Yalnız en yararlı eğitim uygulama yaparak oluyor.

   Çalışmış olduğunuz kuruma ilişkin bilgileri verirseniz sorunuza cevap verebilirim.( Kurumunuzdaki konumunuz ve kurumunuz ? )

 2. duygu dedi ki:

  öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.özel sektörde muhasebe görevinde çalışıyorum.yeni görevime başlamadan kısa bir süre dinlenmek istiyorum bu sebeple mart başı istifa etmeyi düşünüyorum ancak bir sorun çıkar diye tereddüt ediyorum 🙁

 3. Yonetici dedi ki:

  Özel sektörde bir sorun çıkmaz ama sözleşmeyi imzalamadan önce istifa etmeniz gerek.Malum bu sefer iki yerden birden SGK kaydınız olacak ve buda sorun teşkil edecektir.

  Bakanlıkta evraklarınızın doğruluğu tastik olunur.Eğer evraklarınızla ilgili bir eksiklik yoksa içinizi ferah tutabilirsiniz.Yalnız şunuda unutmayın bazı arkadaşlarımızın evrakları bakanlıktan şu sebepten dolayı red olmuştu; "Uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı göz önünde bulundurulur"

 4. duygu dedi ki:

  öyleyse içim rahat 102 kelime yazdım 4 yalnışım var metne sadık kaldım ,yineleme yok …ohhhhh 🙂 teşekkürler

 5. mehmet dedi ki:

  merhaba ben önlisans işletme mezunuyum ve sözleşmeli zabıt katipliğini kazandım evraklarımı teslim ettim ancak bilgisayar sertifikası yerine okulun mührünü taşıyan transkriptimi verdim ayrıca yine okulun mührünü ve yüksek okul sekreterinin imzasını taşıyan yök ve meb in müfredat kitabının bilgisayar bölümünün fotokopisini verdim acaba bu resmi olarak ispat sayılır mı yoksa bundan dolayı atamamın iptal olma ihtimali var mı? okuldan ilgili makama diye bilgisayar dersi gördüğüme dair bir yazı da aldım ancak yazı işleri müdürü ilgili makama diye yazı olmaz dedi ve o evrakı kabul etmedi lütfen içimi rahatlatacak bişey söyleyin yönetici

  24.02.2011 / 05:21 tarihinde gönderilmiş

  merhaba başka bir başlık altında aynı soruyu sormuştum ama bu başlığın altına yazmak daha doğru ve fark edilir olacaktır zannederim bilgisayar dersi gördüğüme dair okuldan onaylı transkript ve ders saatini ve içeriğini gösteren evrak yeterli midir o da onaylı cevaplarsanız sevinirim.. teşekkürler…

  • Z.Katibi dedi ki:

   Merhaba arkadaşım, bilgisayar bölümü derken kastın tam olarak ne onu anlamadım? Benim almış olduğum sınav başvurularında bir arkadaş anımsadığım kadarıyla bankacılık mezunuydu ve yine bankacılık bölümünün içinde ek olarak bilgisayarla ilgili bir ders görmüşlerdi bu haliylede uygulama sınava girmeden komisyon, şartları taşımadığına ilişkin cevapla reddetmişti.Yalnız senin durumun biraz farklı ve bildiğim kadarıyla bakanlıkta evrakların gerçekliği ilgili kurumlardan sorularak kontrol ediliyor.Sanırım senin durumunuda orda değerlendirirler sorarken.

   • mehmet dedi ki:

    sn. z.katibi bilgisayar bölümü derken kastım şudur; meb in ve yök ün bir müfredat kitabı var örneğin edebiyat dersi, genel hukuk vs. bu derslerin kaç saat oldukları ve içerikleri bu müfredat kitabında yer alıyor ve okullar da bu kitaba göre ders veriyor dolayısıyla bu kitabın bilgisayar dersiyle ilgili bölümünden bahsetmiştim anlatım bozukluğu yapmışım özür dilerim. ayrıca komisyon sadece transkript ile başvurumu aldı ben bu kitabın fotokopisini(mühürlü ve imzalı) sonradan bakanlığa gönderilmek üzere bunu da transkriptime ekleyin işi sağlama alalım diyerek verdim ancak bakanlık ilgili öğretim kurumuyla direkt bağlantıya geçiyorsa zaten bilgisayar dersi aldığımız teyid edilecektir toplam 196 saat bilgisayar dersi aldık.sanırım yeterlidir. teşekkürler..

    • Z.Katibi dedi ki:

     Bu haliyle sorun çıkacağını sanmıyorum.Zaten son sınav ilanında da özel şartlar bölümünde şöyle diyordu:

     II) Özel Şartlar:

     a) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan veya örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

     b) Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

 6. Şermin dedi ki:

  merhaba sayın yöneticim;

  Ben ilin birinde sözleşmeli zabıt katipliğini 1.olarak kazandım.Komisyonda 108 doğru kelime sayısı (yanlışlarla 105 e inmiş) ,52 yanlış oranım var.Çok iyi yazamama rağmen bir anlık gelen heyecanla bu kadar yanlış yaptım.Mülakatta iyi bir aday olduğumu,katipliğe çok uygun olduğumu ancak kağıdımın bakanlıktan dönebileceğini söylediler.Bunu söylemelerine rağmen 1.olarak kazandırdılar.Çok kritik bir noktadayım.Ne yapacağımı bilemiyorum.Korkuyorum ve stresliyim.Madem dönecek neden kazandırıyorlar ve strese sokuyorlar.Şimdi bakanlıktan dönerse daha mı sağlıklı olacak.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? sizce de sonuç böyle mi olur ,ben ne yapmalıyım bu noktada tekrar mı yanlışsız olarak sınava hazırlanmalıyım? ya da ne yapmalıyım.??? cevabınızı bekliyorum saygılar…….

  • Yonetici dedi ki:

   İyi günler öncelikle tebrik ederim.Yalnız sanırım biraz kızgınsınki bize yazarkende tam ifadede bulunamamışsın gibi. Uygulamalı sınavda 108 kelime yazıp 3 yanlış ile 105 mi yazmışsın?

   Anladığım kadarıyla komisyonca katipliğe çok uygun görülmüşsünki 1. olarak kazanmışsın.Uygulamalı sınav sonucunu daha net bir şekilde yazarsan sevinirim.Yalnız eğer yüzdeye vurunca bariz bir fark yoksa bir sorun çıkmayacağı kanaatindeyim.

   • Şermin dedi ki:

    Yok kızgın değilim de özel de çalışıyorum da iş yoğunluğu arasında yazınca tam ifade edememişim yazyı okuyunca farkettim kusura bakmayın.108 doğru sayım var bunun 105 doğru sayısına düştüğünü söylediler.Doğru sayılarımdan hariç 52 tane de yanlışım varmış.Komisyondakiler mülakat günü beni çok beğendiklerini,bu iş için biçilmiş kaftan olduğumu söylediler.Fakat biz seni kazandırırsak bakanlıktan döner dediler.Bunu demelerine rağmen 1.olarak kazandırdılar.Ben de şimdi diyorum ki öyleyse beni neden kazandırdılar bile bile.Sonucu olumsuz olursa daha fazla yıkım olmaz mı benim için diye sorguluyorum her gün…

    yöneticim sizce ne yapmalıyım sınav olacak ihtimaline karşılık tekrar yanlışsız olarak yazma çalışmasına mı başlamalıyım,ya da bir mucize bekleyip sonucumu beklemeliyim???Gerçekten kritik noktadayım.Stresliyim.Önerilerinizi bekliyorum tekrar teşekkür ederim….

  • Scary_Movie dedi ki:

   Şermin hanım hayırlı olsun. Benim anladığım kadarıyla mülakata girip kazanan her adaya komisyon olabilecek durumu izah etmiş. Sonuçta komisyonun dediği doğru. Komisyon tarafından seçilmiş olmanız tamamen sınavı kazandığınız manasına gelmiyor. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra ilgili belgeleriniz bakanlığına gönderiliyor ve en son bakanlıktan da onaylandıktan sonra memuriyete hak kazanıyorsunuz. Burada tabii ki panik yapmanız gereken bir durum yok. Komisyon size sadece olabilecek bir durumdan bahsetmiş. Memur olmanıza engel olabilecek bir durumunuz olmadığı sürece bakanlıktan da olumlu sonuç gelecektir.

 7. şermin dedi ki:

  scary_movie inş. dediğiniz gibi olur.Sonucun güzel olmasını ne kadar istiyorum anlatamam.

  Peki yöneticim en son durumumu yazdım siz ne düşünüyorsunuz yazdıklarımdan sonra???

  • Katipten.net dedi ki:

   108 doğru sayım var 105 doğru sayısına düştü demişsiniz. Bu durumda 3 yanlışınız olması gerekmiyor mu ? Halen demek istediğinizi anlamadım 52 tane yanlış nasıl oluyor bu durumda?

   Yalnız zaten 2011 yılı 2. sınav olmadan sonuçlar açıklanmış olur ve eğer olumsuz bir sonuçla karşılaşırsanız yeniden çalışmaya başlayabilirsiniz tabiki sizin tercihinizde olan bir şey.Tabi bunalmış sıkılmışsınızdır ancak eğer biraz dinlenmek istiyorsanız sonuç alana dek bekleyin derim.

 8. zaza dedi ki:

  mrb arkadaşlar bende sözleşmeli katipliği kazandım bugun polisler benim mahallede sorusturmuslar sizce ne zman başlarız göreve henüz kagıtllar gitmedimi ankaraya ne oldu yoksa gitti geldilermi bi bilgi verirseniz sevinirim

  • Scary_Movie dedi ki:

   Genel olarak işe başlama 1-3 ay arasında değişmekte. Onun için şu an komisyondan haber gelmesini beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok. Bir an önce işe başlamak istediğiniz farkındayım ama maalesef ki bekleyeceksiniz.

 9. waspsich dedi ki:

  Bende İstanbul BİM'i kazandım 15 şubatta evraklarımı verdim ve ne zaman başlayabiliriz diye sorduğumda biz 1 ay diyelim daha daha da fazla olabilir gibi bi cevap aldım. Bende 1,2 ay boş kalmamak için dönemsel bi iş bakmaya başladım bu bi sorun oluşturur mu acaba ?

  • Z.Katibi dedi ki:

   Hayırlı olsun zabıt katibi arkadaşım 🙂 eğer sigortalı bir iş değilse sorun olmazda sigortalıysa sözleşmeliyi imzalamadan evvel sigortanı durdur iki işte çalışıyor durumuna düşme.Yinede komisyonundan da bu konuda bilgi alman uygun olur.

   • waspsich dedi ki:

    Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim arkadaşım. Çarşamba görüşücem durumumu anlatırım kabul ederlerse artık girerim,olmadı beklemeye devam 🙂 Yarın bide komisyona soriyim dediğin gibi.

 10. Tugba_istanbul dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba… Sözleşmeli zabit katipliği işe başlama zamanının net olarak hala bir tarihi yok değil mi? Bilgilendirirseniz ve bi değişiklik olursa paylaşırsanız sevinirim.

 11. Z.Katibi dedi ki:

  Net olarak tarih zaten olmuyor genelde komisyonlar arası başlangıç tarihi farklılık gösteriyor.Ancak biraz bu bekleyiş sürecinin tadını çıkarın çünkü bir daha bu kadar fazla izin yapamayabilirsiniz 🙂

 12. doğan_burdur dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba ben zabıt katipliği sınavında başarılı oldum.bir sorum olacak ben büro yönetimi ve sekreterlik bölümü mezunuyum ve komisyona bilgisayar sertifikası yerine okuldan aldığım bir yazı götürdüm su isimli şu numaralı öğrencimiz şu kadar saat bilgisayar dersi almıştır gibi bir yazı komisyon bunu kabul etti özellikle komisyon başkanına gösterdim olur verdi şimdi bakanlık tarafından tekrar evrak kontrolü oluyormuş bunu bilmiyordum arkadaşlarıma sordum sorun olurmu diye kimsenin bir bilgisi yok acaba bilginiz varsa sizden öğrenebilirmiyim??

  • Scary_Movie dedi ki:

   Sormuş olduğunuz soruya ilişkin yorumları yukarıda bulabilirsiniz. Z.Katibi arkadaşımız cevaplandırmış.Aşağıda da parantez içinde belirtildiği üzere örgün öğretim ile almış olduğunuz bilgisayar dersi kabul ediliyor.

   II) Özel Şartlar:

   a) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan veya örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

   b) Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

   • hakan dedi ki:

    Arkadaşlar bir sorum olacak. Ankara da noktalam işaretlerine dikkat ediliyormu bilgisi olan varmı. Şimdiden teşekkürler.

    • fadime dedi ki:

     Hakan arkadaşım bende Ankara"da girdim sınava burda noktalamaya dikkat etmiyorlar büyük küçük aramıyorlar asker mektubu gibi döşe diyorlar sadece ben cezaevi katipliğini kazandım darısı tüm katip olmak isteyenlerin başına.

 13. Katipten.net dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar.Bugün İstanbul Adliyesi 'nde sözleşmeli zabıt katipliğini kazanan bir arkadaşımızın, adliyemizde bulunan ceza davasının akıbeti soruldu.Bu demektirki halen yeni başlayacak zabıt katibi arkadaşların araştırılması süreci devam ediyor.

  Zabıt Kâtipliği Göreve Başlama Yazısı yakındır.

 14. Tugba_istanbul dedi ki:

  Hadi hayırlısı. Artık gelse de başlasak. Ben de İstanbul Adliyesi sözleşmeli kazananlardanım.

 15. elif dedi ki:

  slm, sözleşmeli olarak kazandım evraklarımı teslim ettiğim günden beri içim hiç rahat değil, ankaradan songün ap ile sınava başvuru yapmıştım. acele ile olunca ve birde son gün olunca vede ankarada güvenlik soruşturması istemiyorlar diye yeni hazırlamış olduğum yanımda güvenliş soruşturması yoktu. ama istanbul istiyor dedikleri için 2010 da hazırladığım o esnada tesadüfen yanımda o var olmasından dolayı onu verdim. kazanınca yeni güvenlik soruşturması hazırladım evraklarımı teslim etmeye gittiğimde sundum ama evraklarımı teslim alan bayan arkadaş ben güvenlik soruşturmalarını gönderdim sizlerden daha önce almıştık dedi. ama o günle bugüne kadar adresimde değişiklik var yanı adres aynı ama bizim burası yeni gelişmekte olduğu için devamlı sokak kapı numaraları değişiyor. bu bir sorun teşkil edermi. ben ne olur olmaz ben yinede yeni güvenlik soruşturmamıda verdi. yanı o günden beri bu adresten dolayı birşey olacak yalan beyan diye görülüp bir sorun teşkil edecek diye korkuyorum. bu konuda benim içimi rahatlacak bilgi verirseniz sevinirim…

  • Scary_Movie dedi ki:

   Adresinizde bir değişiklik olmadığı ve yenisini de hemen gönderdiğiniz için bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu güvenlik araştırmasını yapacak olanlar emniyet güçleridir. Emniyet güçleri de kendi mahallerini çok iyi bilirler. Yani sürekli kapı, sokak ve cadde numaralarının değiştiğini emniyet güçleri de bildiği için ona göre daha dikkatli bir soruşturma yapacaklardır. Bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Olumlu düşünün. Stres yapmayın.

  • Zabit Katibi dedi ki:

   Ayrıca bende bir şey eklemek istiyorum.Çoğu yerde kolluk kuvveti eğer göze batan tiplerden değilsen masa başında yapıyor bu araştırmayı.Yani usulen araştırmayı dolduruyor o haliyle yolluyor.Kapına gelirler gelmezler o bile meçhul yalnız Scary_Movie'nin dediklerine katılıyorum onlar adresini zaten bulurlar bulmak istedikten sonra.Misalen biz sadece adını soyadını veriyoruz bir şahsı bulup getirin diye kolluk kuvveti şak diye bulup getiriyor.Kendini yorma boştan yere bence.Aramıza hoşgeldin 😉

 16. elif dedi ki:

  çok teşekkür ederim bilgileriniz için biraz olsun içim rahatladı. sınavı kazanınca bütün stresim bitecek diye düşünürken dahada strese girdim. işte acele işe şeytan karışır derlayla öyle oldu. başvurumu son güne biraktım çünkü kararsızdım açıkcası son güne kadar ankarada girmeyi düşünüyordum. ankarada başvuru yapmak için sıraya girmiştim baktım çok kalabalık bana sıra gelecek gibi değil birde o esnada babam hastanede anju oluyor ona yetişmek için acelede ediyordum. birde ankara dışında başvuru yapanların sırasına bakayım dedim baktım orda az bende istanbul olsun dedim. ankarada güvenlik soruşturmasını başvuru yaparken almıyorlar daha önce deneyimlerimden bildiğim için, bundan önceki sınavda hazırlamış ama elimde kalmıştı almamışlardı kazındıktan sonra alıyoruz biz demişlerdi. ankara dışı olmasından dolayı bu sefer istediler bende o esnada yanımda var olan çok önceden büyük hayallerle hazırladığım vermek nasıp olmayan güvenlik soruşturmasını verdim. o zamandan kapı numarası sokak numarası değişti abim o zamanlar yozgatta öğretmendi şimdi ankarada, güvenlik soruşturmasını verirken bu ayrıntıları düşünmedim sadece başvuru yapabilmek ve sınava girebilmek vardı. birde ne yalan söyleyim olacak umudumda yoktu. olunca büyük sevicle evraklarımı tamamladım tabi en doğru şekilde güvenlik soruşturmasınıda verdiğim zaman bunu vermenize gerek yok daha önce göndermiştiniz, ama ondan bu zamana değişiklik var dedim bayanda aynen bana şimdi polisle yolladım dosyaları demesinmi eyvah dedim korku sardı beni, bayan arkadaş endişemi görünce siz vermek istediğiniz ben bütün evrakları alayım o zaman yaptı. yanı o günden bu zamana kazandığıma sevinemedim, resmen korkudan ölüyorum…

 17. doğan_burdur dedi ki:

  arkadaşlar emniyet müdürlüğünden tanıdıklar vasıtasıyla öğrenmiş bulunmaktayım 9 mart itibariyle güvenlik soruşturması olumlu bir şekilde adliyeye gönderilmiş bundan sonraki sürec nedir acaba artık adalat bakanlığı kontrollerini bitirdimi daha başka süreç varmı acaba??

  • Zabit Katibi dedi ki:

   Kardeş halen yeni başlayacak adaylara ilişkin adliyelere bir yazı gelmedi ancak varsayım yapabiliyoruz oda bu ay için geçti sanırım Nisan ayına kaldı gibi.

 18. doğan_burdur dedi ki:

  bu arada not: Burdur emniyetiyle görüştüm sadece burdurdakilerden bahsediyorum diğer illerden haberim yoktur teşekkürler…

 19. elif dedi ki:

  istanbul adliyesini arayan varmı, son durumlardan haberi olan? yeni gelişmeliri paylaşmanız rica olur

 20. buket dedi ki:

  arkadaşlar beni bir konuda bilgilendirirseniz sevinirim bildiğiniz üzere yargıtay başkanlığı 25 idari personel alımı var bu yıl bu sınav hakkında beni biraz bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca lise mezunları başvurabiliyormu lütfen cevap yazın

 21. Katipten.net dedi ki:

  İyi günler, bugün itibari ile bir ilin komisyon kaleminden aldığımız bilgiye göre 10 güne kadar bakanlıktan evraklar komisyona dönecekmiş ve muhtemel başlangıç tarihide netleşecekmiş.Yalnız tabi şunu unutmamak lazım komisyonlar arası başlangıç tarihlerinde farklılıklar olabiliyor.Yeni aramıza katılacak arkadaşlara ilanen duyurulur.

 22. eray27 dedi ki:

  slm arkadaşlar ben sözleşmeli zabıt katipliğini kazandım ama kpss ye önlisans olarak girdim ve hala okuyorum 2 yıllık bilgisayar bölümünde… işe ne zaman başlarım bilgi verir misiniz ve bi problem çıkar mı bilgilerinize şimdiden teşekkür ederim…

  • Nuh dedi ki:

   S.a kardeşim bende şu an ikm kazandım aynı durumdayım sende bir sıkıntı çıkmışmıydı bu konuyla alakalı beni bilgilendirirmisin acil cvp bekliyorum

 23. halil dedi ki:

  eray umutlarını kırmak gibi olmasın ama bundan önce kazandığı halde senin durumunda olanların işleri iptal olmuş diye duydum

  • eray27 dedi ki:

   öyle deme halil ya umudumu kırma olur inşallah de geç sen boşwerrrr :))

   • Nazlı dedi ki:

    Meraba sonuçta lise mezunu olanda üniversite mezunu olanda bu sınava katılmaya hak kazanıyor neden sorun olsun ki ? Bence bir sorun çıkmaz arkadaşım.

    • eray27 dedi ki:

     nazlı arkadaşım bilqilerin we yorumların için çok teşekkür ederim beni çok rahatlattın Allah razı olsun inşallah herkesin qönlüne qöre werir Rabb'im…

 24. fadime dedi ki:

  arkadaşlar benim bir sorum olacak benim eşim Antalya da polis memuru bende sözleşmeli cezavi katipliğini kazandım Ankara da sözleşme imzalamadan eşimin yanında göreve başlayabilir miyim. Yoksa burda başlayıp daha sonra tayin isteyebilir miyim ?bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum

  • Scary_Movie dedi ki:

   Resmi Gazete'nin 28/06/1978 tarih ve 16330 sayılı baskısında yayınlanan 7/15754 Sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'da şöyle demektedir

   Ek Madde 3:

   b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir.

   Yani bunu sizin için yorumlarsak; eşiniz polis olduğu için bu madde size uyuyor ancak kazandığınız adliyede 1 sene çalıştıktan sonra ve eşinizin bulunduğu yerde boş kadro varsa tayin isteyebilirsiniz. 1 seneden önce tayin isteyemezsiniz.

 25. nur dedi ki:

  ben zabıt katipliği sınavın dört kere kazandımm (uygulama)ama mülakatta elendim. sizce bir şansım daha olabilir mi?

 26. Tugba_istanbul dedi ki:

  Hala bi gelişme yok :)) Unuttular mı bizi acaba? Bu kadar uzun sürmesindeki neden ne olabilir ki zaten bu yıl kpss gecikmeli yapıldı. Atama işlemlerinin bir an evvel yapılması gerekiyor muydu? Bu ülkede her yerde sıra beklerken şimdi de işe alım için mi bekleyeceğiz. Anlamıyorum gerçekten anlayamıyorum…!

 27. teacher dedi ki:

  slm merak ettiğim bişey var 90 net kelime yazmak yeterli değilmi yani metne bağlı kalarak tekrarsız 150 kelime yazmak ama bunun 50 yanlış olması halinde kazanılsa dahi bakanlıktan kağıt dönermi başarısızmı sayılır bilgisi olan lütfen yanıtlasın….

 28. teacher dedi ki:

  yanlış sayısı fazla olduğu için kazanılsa dahi iptal olunurmu sınav?

 29. teacher dedi ki:

  yani şunu demek istiyorum mesela 140 kelime yazıldı metne sadık kalınarak ama yanlış sayısı da 40 diyelim sonuçta 90 net kelimeyi geçiyor bu durumda kazanılsa dahi iptal olunabilirmi ?

 30. yusufenes dedi ki:

  arkadaşım herkes birr şeyler söylüyo ne desek boş umarım kazanan hepimizin emekleri boşuna gitmez. eğer başlama haberi alan arkadaşlar var ise bizimle paylaşsınlar.

 31. mehmet saim dedi ki:

  arkadaşlar bir sorum olcak ben şuan 2 yıllık okul okuyorum ve okulun bitmesine 2 ay gibi bir zaman var ben önlisans düzeyinde katiliğe başvurdum ve kazandım komisyondakilerde okul okuduğumu biliyolar söyledim tamam dediler hatta not aldılar ve kazandım şimdi okul okuyor olmam bi sorun yaratırmı acaba

  • Zabit Katibi dedi ki:

   Herhangi bir sorun olmaz.Yalnızca okulun bitince maaşın artacağı için ve bunuda komisyona bildirmen gerektiği için not almışlardır arkadaşım.Hayırlı olsun.

  • Nuh dedi ki:

   S.a kardeşim şu anda görev yapıyor musun bir sıkıntı çıktı mı bende seninle aynı durumdayım

 32. eray27 dedi ki:

  arkadaşım bnde seninle aynı durumdayım acaba nasıl olacak bi bilgi versinler bilen arkadaşlar…

 33. mehmet saim dedi ki:

  vallahi bende bilmiyorum kardeş sorun olmaz diyorlar ama ben yinede tedirginim

  • makine dedi ki:

   arkadaşlar bnde aynı durumdayım halen önlisans okuyorum lise diplomamı verdim o yüzden adliyede olur dediler benimde.bu durumdan dolayı ataması yapılmış yada iptal olmuş kimseye rastlamadım sorun olsa muhakkak birisi yazardı ya.bu sorunun kesin cevabı ne acaba. ankarayı aradım iki kez bi memur olabilir dedi biri kesinlikle olmaz dedi.adliyeye söyledim bunu onlarda bi memur ya ne bilecekler dediler.yazı işleri müdürü dedi.kesin olur dedi

 34. selma dedi ki:

  152 kelime yazdım ve 117 si doğru yani 35 yanlışım var acaba bu durumdan dolayı iptal olma olasılığı varmıdır.lütfen cevap yazarsanız sevinirim..

 35. selma dedi ki:

  kayseride katipliği kazanan arkadaşlar acaba bir haber var mı ne zaman başlarız sizce

 36. seda dedi ki:

  selam arkadaşlar ankarada kazananlara iş başı kağıdı geldimi lütfen söylermisiniz

 37. gül dedi ki:

  arkadaşlar başlayanlar var mı?

 38. hakan dedi ki:

  ben euas nın yapmış olduğu mulakat sınavını kazandım kazananların listesi bir hafta euas internet sitesinde yayınlandı daha sonra euas mülakat sınavını kazananlarının listesini kaldırdı ve sınavı iptal etdi şimdi ben maddi ve manevi mağduriyet yaşadım idare mahkemesine dava açsam yasal olarak işe dönmem mümkünmü

 39. ahmet dedi ki:

  selam

 40. nagihan dedi ki:

  merhabalar ben sözleşmeli zabit katipliğini kazandım.belgeleri teslim ettim.daha haber gelmedi.cezaevi zabit katibine de başvuru yapmıştım.yarın sınav var.bu sınavada girmek istiyorum.bi sakıncası olur mu diye düşünüyorum.bu konuda bana acil bilgi verirmisiniz yarın sınava ona göre gireceğim

 41. uğur dedi ki:

  merhaba lar arkadaşlar ben terörle mücadele yasasından adliye memurluğuna atandım hizmetli memur kadrosuna güvenlik soruşturmam olumlu sonuçlandı evraklarımı 1 hafta önce ankaraya göndermişler ankaryı ardım uyaptan düşmüş ama fiziki olarak henüz gelmedi dediler tahminen nekadar sürer ve bana adliyede ne görev verir ler yapacağım işi adliye komisyonumu yoksa adalet bakanlığımı belirler yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

 42. ayşegül dedi ki:

  iyi günler benimde bir sorum olacaktı ben kpssye hazırlanırken alttan bir tane dersim vardı bütünleme olacaktı ama tarihi belli değildi bende kpss için başvuru yapılırken lise mezunu olarak girmeyi tercih ettim ve o şekilde başvuru yaptım sonra 8 9 eylülde bütünleme oldu ve ben bütünlemeye girdim kpssden önce girdim büte 23 eylülde de kpss oldu ama hala o tarihte tek dersin bütü açıklanmamıştı kpss açıklanmadan büt açıklandı ve ben o dersi vermişim üniversite bitirme tarihinde ise 15.10.2012 yazıyor bu bakanlık soruşturmasında sorun olmaz demi çünkü benim bir tane dersim vardı ve kpss başvuruları yapılırken o dersim vardı hala bakanlık bu durumu bilir demi bu konuda içim rahat değil herkes olmaz çünkü kpss için başvuru yaparken bir dersin varmış diyo yardımcı olursanız sevinirim

 43. merim dedi ki:

  merhaba benim sorunum da 150 ye yakın kelime yazdım fakat 100 netim var yani yaklaşık 50 yanlış ben bu durumda bakanlıktan d olayı atamam iptal mi olacak lütfen bana bir bilgi verin yani yanlış sayısı doğru sayısının %40ı yada üstü olursa direk iptal oluyor diye okudum bir yerde bu doğru mu öyle olursa çok üzüleceğim zaten normalde öyle yazmıyoruz ki o heyecanla bu durumda oluyoruz cvp bekliyorum verirseniz çok teşekkür ederim hepinize Allah yardım etsin inşallah kazanan herkez sorunsuzç girer.

  • CEYLİN dedi ki:

   bende aynı durumdayım. 160 kelime sayım doğru sayısı 115. burda üçüncü oldum. insan stres oluyo. beklemek çok kötü. bilen biri varsa lütfen cevaplasın. bi sorun çıkarmı

 44. selçuk dedi ki:

  merhabalar güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış bir katip adayının bakanlıktan onayı gelmeden komisyon başkanının göreve çağırması (uyum süreci için)ve katibin başlamaması sorun teşkil edermi yani daha ne olduğumuz belli değil sonuçta bir problem tutanak yada adaylığı yakma gibi bir durum olabilirmi teşekkürler

 45. suss dedi ki:

  ben infaz koruma memurluğunu kazandım araştırdım ve gitmek istemiyorum evraklarımı teslim etmezsem kpss puanım ynarmı,,yani 1 yıl beklemem mi gerekiyor
  sayın yönetici lütfen cevap yazın

 46. ümran dedi ki:

  merhaba,
  ben Bakırköy kadın kapalı cezaevi katipliğini kazandım.24 haziranda.1 hafta içerisinde evraklarımı teslim ettim.30 temmuz günüde polisler güvenlik soruşturmasına geldiler.bundan sonraki süreç nasıl oluyor acaba?kaç gün sürer işe başlamak.bir bilgi verirseniz sevinirim.birde nöbet durumu var mı ben başvurduğumda yok denildi yorumları okuyunca öğrendim :S 2013 ceza evi zabit katipliğinin maaşı nedir?teşekkürler şimdiden:)

 47. ünal dedi ki:

  2014 yılında kazanılmış zabıt katipliği sınavı 3 ayı doldurmuş olmasına rağmen atamaları ne zaman yapılır acaba

 48. gökhan dedi ki:

  Merhaba ben gökhan bir sorum olacak. 117 kelime yazıp 1 yanlışım var. Mülakatı da geçtim belgelerimi tamamladım hepsini komisyona verdim. Yalnız güvenlik soruşturması formunda en son çalıştığım yeri boş bıraktım 6 aylık sigortalı gözüküyorum. Bu sorun teşkil eder mi? Oraya yazsaydım daha mı iyi olurdu? Özel sektörde çalıştığım için ve 6 aylık olduğu için gerek görmedim. Sordum soruşturdum gerek yok dedikleri için yazmadım. Ticaret lisesi mezunuyum bilgisayar sertifikasına ihtiyacım yok sanırsam. Çünkü bilgisayar dersi gördüm. 11/3/2015 tarihinde belgeleri komisyona teslim ettim. Ne zaman atanırım. Bakanlıktan reddedilebilir mi? Hiçbir şekilde sabıka kaydım ve arşiv kaydım yok tertemiz. Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler dilerim.

 49. canan dedi ki:

  Ben sözleşmeli mübaşir oldum ancak yurtta kalıyorum bu sorun yaşatır mi birde iptal edebiliyor mu bakanlık

 50. davud dedi ki:

  Selam ben adliye kadrolu şoförlük sınavını birinci kazandım dün evrakları teslim ettim. Biz seni arayacagız dediler. İsimden istifa etmeli miyim. Ne kadar sürer evrakların onaylanması

 51. Nurdan dedi ki:

  Benim babamın akıl sağlığında problem var ben mubasirlik kazandm ama bu güvenlik soruşturmasında benim için sorun olur mu acaba çok merak ediyorum

 52. mehmet dedi ki:

  slm arkadaşlar. Ben net 92 kelime yazdım. 2 yalnışım var. ayrıca bir kelimede de ”tavırda” yazacağım yerde ”tavırlarda” yazmışım. Komisyon 90 doğru ile kabul etti, kazandım. ancak bakanlık bu kelimemi silerse 89 kelime ile kalacağım. sizce ne olur. lütfen yazarmısınız.

 53. mehmet dedi ki:

  slm arkadaşlar. Ben net 92 kelime yazdım. 2 yalnışım var. ayrıca bir kelimede de ”tavırda” yazacağım yerde ”tavırlarda” yazmışım. Komisyon 90 doğru ile kabul etti, kazandım. ancak bakanlık bu kelimemi silerse 89 kelime ile kalacağım. sizce ne olur.

 54. mahmut dedi ki:

  mrb admin ben zabıt katiplik mülakatını geçtim güvenlik soruşturmasında babam ceza evinde yattı benim için bir sorun teşkil edermi soruşturma kaç ay sorüyor teşekürler

 55. mahmut dedi ki:

  bide 142 kelime 32 yanlış 110 doğru bir sorun olurmu satır atlama filan yok

 56. Muzaffer dedi ki:

  Merhaba ben izmirr mubasirligi kazandım ne zaman baslarim

 57. aksarli dedi ki:

  Ben elazığ cte tesisat teknisyenligini kazandim evraklari adliyeye bugün verdim yaklaşık 1 buçuk 2 ay sonra dönüş yapılacağını söylediler.aklima takilan memur diplomamin aslina bakip fotokopi cekti aali gibidir mührü fln vurmadan dosyaladi umarim bi sorun olmaz diplomayi görmüş olmasi yetiyor heralde diye düşündüm kinuyla ilgili bilgisi olan arkadas varmi


Facebook RSS