Cezaevinde Tutuklu Olmak Güvenlik Soruşturmasını Olumsuz Sonuçlandırır Mı?

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , - Tarih : 20 Mart 2012

Merhaba Arkadaşlar,

Ben 2011 aralık ayında 21 gün cezaevinde yattim benimle evlenmek isteyen ama benim evlenmek istemediğim bir kız benimle evlenmek için elinden geleni ardına koymadı ve bende boş bulundum beraber olduk. Sonrada savcılığa gitti beni şikayet etti ve mahkeme sordu bana beraber oldunmu? olmadinmi? diye bende oldum ama kendi isteğiyle dedim mahkemede beni içeri atti. gel zaman git zaman vicdanen rahatsız oldu ve savcılığa gitti şikayetini geri aldı daha ilk mahkeme olmadan tutuksuz yargilanmak üzere 21. gün ciktim ve disarida bulunduğum süreçte ilk mahkemeye ciktigim zaman beraat ettim.
Bugünde adliyeye resmi kurumlar için olanlardan adli sicil kaydi cikarttirdim herhangi bir sabıka kaydına yada arşiv kaydına rastlanılmamıştır yazıyordu.
Bu durum benim katip olmama veya herhangi bir şekilde memur olmamı etkilermi? veya güvenlik soruşturmasında karşıma engel olarak çıkar mı?
Yardımcı olmanızı önemle rica ediyorum kafama çok takılıyor.

  1. huseyin_25 dedi ki:

    cevap verecek olan yokmu bilen arkadaş cevaplarsa çok duacı olurum.

  2. gökhan dedi ki:

    Hiç bir sorun olmayacaktır, merak etme sen.

  3. Ali dedi ki:

    geçmişte hırsızlık suçundan yargılandım ama davam şikayetçi şikayetini geri alınca düşürüldü bundan ötürü devletin herhangi bir kademesinde (adalet bakanlığı,milli savunma bakanlığı,tsk gibi ) yapılan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarında herhangi bir problemle karşılaşma ihtimalim var mıdır?2006 yılında bir güvenlik soruşturmasında bu gençte bir şeyler var gibi demişti bir görevli bu gördüğü şey ne olabilir?2006 yılındaki genelge ile 2009 yılındaki genelge arasında bazı farklar var.Sitenin birisindeki haber şu yönde(http://www.haberler.com/icisleri-bakanligi-ndan-devrim-gibi-karar-haberi/ ) mesela artık böyle mi oluyor tüm güvenlik soruşturmaları yani kişinin sadece mahkumiyeti varsa ve devam eden yargılaması varsa bu bilgiler mi gözüküyor sistemde.Saygılarımla.


Facebook RSS