Cezaevi Katibinin Mesai Ücreti

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 28 Şubat 2011

selamlar bende Edirne’de cezaevi katipliğini kazandım evraklarımı geçen cuma günü teslim ettim 2 ayı bulur hatta geçebilir dediler başlama süresi için.

benim merak ettiğim mesai ücretleriyle ilgili.şimdi bazı yerlerde danıştay onayladı yasaya girmeyi bekliyor cezaevi katibide diğer cezaevi çalışanlarıda mesai ücreti almaya başlayacak yazıyor.

ancak yeni kabul edilen torba yasadada 8 saat mesai yapan personel 1 gün izinli sayılacak diyor.

bu durumda hangisi gerçekleşecek durum ne olacak size danışmak istedim.sonuçta 170 tl az para değil :D

 1. yiGit dedi ki:

  selamlar bende Edirne'de cezaevi katipliğini kazandım evraklarımı geçen cuma günü teslim ettim 2 ayı bulur hatta geçebilir dediler başlama süresi için.

  benim merak ettiğim mesai ücretleriyle ilgili.şimdi bazı yerlerde danıştay onayladı yasaya girmeyi bekliyor cezaevi katibide diğer cezaevi çalışanlarıda mesai ücreti almaya başlayacak yazıyor.

  ancak yeni kabul edilen torba yasadada 8 saat mesai yapan personel 1 gün izinli sayılacak diyor.

  bu durumda hangisi gerçekleşecek durum ne olacak size danışmak istedim.sonuçta 170 tl az para değil :)

 2. Z.Katibi dedi ki:

  Tebrik ederim arkadaşım hayırlı olsun.Sizin mesai ücreti olayı ne olur bilmiyorum hani hakkınızdır ama büyüklerimizin takdirine kaldınız.Ancak 8 saat mesai yapan personele 1 gün izin olayı zaten olan bir şeydi.Sadece sözleşmelilerede tanındı bu hak.Ha gel gelelim kullanılan bir şey mi ? Hayır.Sonuçta kurum amirinin takdirinde olan bir şey ve böyle bir takdiri olan kurum amiri henüz yok gibi :)

 3. sami dedi ki:

  bence saçmalık bu izin zaten verilmiyor ki mesai ücreti verilse daha iyiydi kuru maaşa kaldık gene :))

 4. Katip dedi ki:

  İzin verilmediği taktirde mesai ücreti verilir diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba?

 5. sami dedi ki:

  TORBA YASASI İLE MESAİ SORUNU BU ŞEKİL ÇÖZÜLMÜŞTÜR;

  13. maddede değişiklik yapılmış ve mahkemelerce iptal kararı verilen fazla çalışma maddesi şu şekilde yeniden düzenlenmiştir.

  "Bu karar Esaslarına göre çalıştırılacak sözleşmeli personel o gün bitirilmesi gereken işlerin bitimine kadar çalışmak zorundadır. Normal çalışma …sürelerini aşan bu süreler için ilgili kanunlarında öngörülen hükümler saklı kalmak kaydıyla her sekiz saati için bir gün hesabıyla izin verilir."

  Bu maddeye göre eğer sözleşmeli personel fazla çalıştırılırsa, her 8 saat için 1 gün hesabıyla izin verilecektir.

 6. a==?) dedi ki:

  Slm. cezaevi katibi olarak görev yapmaktayım benim merak ettiğim soru şu ; cezaevi katibi birim nöbeti tutmak zorundamıdır ? tek cezaevi katibinin çalıştığı bi cezaevinde katipin nöbet tutar mı ? Hafta sonu ya da bayramlarda nöbet yazıldığında buna itiraz etmeye hakkı var mı ? Sonuçta sivil memur ikmler zaten vardiya usulu çalışıyor. Bu konuda mevzuatı okudum fakat bi sonuç bulamadım. Eğer bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

 7. erc@n dedi ki:

  evet nöbet tutmak zorundadır. çünkü cezaevleri 24 saat usulüne göre çalışmaktadır. mesai bitiminden sonra sevk tahliye gibi acil işlerin olmasından dolayı tutulması gerekmektedir. akabinin de 1 gün izin kullandırılırlar bu ceza tevkif evleri genel müdürlüğünün iç tüzüğünde yer alır.

 8. leyla dedi ki:

  arkadaşlar cezaevi katiplik alımlarında puanım 79,320 gaziantepe başvuracağım sizce 100 kişilik sıralamaya girebilir miyim?


Facebook RSS