Cezaevi Katibinin Maaşı ?

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 19 Şubat 2011

selamlar . Ankara’da Cezaevi Katipliğini kazanmış durumdayım evraklarımı teslim ettim. Cezaevi katibinin maaşı (lisans düzeyi üniversite mezunuyum ve bekarım) servis imkanlarını ve çalışma koşullarını öğrenebileceğim bir başlık var mıdır veya siz bilgi verebilir misiniz?

 1. recep dedi ki:

  selamlar . Ankara'da Cezaevi Katipliğini kazanmış durumdayım evraklarımı teslim ettim. Cezaevi katibinin maaşı (lisans düzeyi üniversite mezunuyum ve bekarım) servis imkanlarını ve çalışma koşullarını öğrenebileceğim bir başlık var mıdır veya siz bilgi verebilir misiniz?

  • Yonetici dedi ki:

   Hayırlı olsun Recep. Cezaevi katipliği genel itibariyle adliye katipliğine göre daha rahattır.Adliyedeki kadar aşırı bir yoğunluk ve karışıklık yoktur.Maaş konusuna gelince ceza evi katibi için farklı bir ücret tablosu söz konusu değil diye biliyorum.Yalnız şöyle bir fark var; sizde mesai parası şuan için yok (Danıştay'da davası sürüyor.) yalnız bizde var.Maaşın ise üç aşağı beş yukarı aylık herhangi bir ek gelir olmaksızın 1300 TL civarında olacaktır.Üniversite mezuniyeti maaş konusunda 25-35 lira fark yapıyo zaten.Aradaki maaş farkının iş yoğunluğu bakımından değeceğine inanıyorum.İyi günler dilerim.

   Bu linkten de fikir sahibi olabilirsin.
   http://www.katipten.net/zabit-katibinin-maasi

   Not: Maaşa ilişkin bilgiyi Cezaevi katibi olan arkadaş vermiştir.

  • cikkatip dedi ki:

   kardeş ben lise mezunu cezaevi katibiyim bekarım kadroluyum 1352 TL alıyorum

   senin de alacağın ücret 1370 TL

   sen arkadaşın söylediğine bakma en az adliyede çalışan katip kadar sen de çalışacaksın.

   ben de yeni sayılırım meslekte ama, tavsiyem her şeyi bilmene gerek yok önünde uzun seneler var. tabi bütün bunlar infaz biriminde çalıştığın zaman geçerli olacaktır. cezaevlerinde tek çalışan yerdir. infaz birimleri. gerisi yatar sen, çalışırsın. ama zevklidir de bir o kadar.

   bir de böyle adliyelerdekiler bile baksana rahatsındır falan yapmaz mı deli oluyorum. bu sözlere kardeşim adliyeleri de biliyoruz ya çalışan infaz bürosu başka yerler o kadar yoğun değildir. ben bugün akşamı nasıl ettim. bilmiyorum. bir baktım akşam oldu gün yetmedi. dedim çalışayım bu akşam için ama haftasonu açıköğretim sınavım var, ona çalışmam gerekti. anlıyor musun işler yığıldı. bitmiyor biri bitiyo biri geliyo. hiç boş kalmazsın sürekli çalışmak zorundasın. zorunda olduğun için de bu işi sevmek zorundasın. inşallah seveceksin de.

   hayırlı uğurlu olsun yeni mesleğin inşallah mesleğimize uğur getirirsin …

 2. recep dedi ki:

  selamlar ankara cte katipliğini kazanmış durumdayım ama hangi cezaevleri olabilir bu alımda nereler açıldı bulamıyorum bi türlü servis olanaklarını falan araştırmak için hangi cezaevlerine atamamız yapılcak alım ilanında falan da bulamadım:s yardımcı olur musunuz?

  • Katipten.net dedi ki:

   Son sınavla belirlenen Ankara'daki açık cezaevi kadroları:

   SİNCAN AÇIK – 4

   ELMADAĞ KAPALI – 1

   KALECİK AÇIK – 2

   KIZILCAHAMAM – 1

   ANKARA ÇOCUK EĞİTİMEVİ – 1

   Olmak üzere toplamda Ankara genelinde 9 sözleşmeli cezaevi katibi alımı olmuş.

 3. recep dedi ki:

  teşekkür ederim yalnız 18 asil alındı bu yıl siz 9 vermişsiniz toplam

 4. recep dedi ki:

  teşekkürler 18 sayısı doğru bu arada:)

 5. ayşe dedi ki:

  merhabalar, bende cezaevi katipliğini kazandım ve evraklarımı iki gün içinde teslim ettim.bu hafta yaklaşık bir ay olacak. acaba ne zaman göreve başlarım. kazandığım yerde kendi ilim. kendi iliniz olduğunda daha çabuk sonuçlandığını söylüyorlar.

  • Z.Katibi dedi ki:

   Hayırlı olsun.Göreve başlama tarihinize ilişkin kesin bilgi yok.Zaten her ilde farklı işliyor işlemler.Kendi ilinizde daha çabuk olması olayıda sanırım güvenlik soruşturması açısından.Ailenizin soruşturmasını daha seri yapabiliyorlar.Kesin bir bilgi yok yalnız en geç 1-2 aya görev başı yaparsınız gibi duruyor.Çünkü bu sefer süreç daha hızlı ilerliyor.

 6. işletme dedi ki:

  Merhaba ben cezaevi katipliği yada zabıt katipliği sınavlarına başvurmak istiyorum fakat şuandaki 2012 alım şartlarında okudum.Bir sorum olacak.Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.Ben AÖF İŞLETME bölümü lisans mezunuyum.Ayrıca MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikamda var.Ama aşağıda memurlar net ilan sayfasından kopyaladığım bölümde özel şartlarda benim okuduğum bölümden alım olmadığı yazıyor ben başvuru yapamayacakmıyım?Sadece lise mezunları yada üniversite düzeyinde bilgisayar ve adalet bölümlerindekilermi başvuracak.Tşklr

  B- Sözleşmeli büro personeli (ceza infaz kurumu katipliği) pozisyonlarına yerleşebilmek için;

  a. Fakülte veya yüksek okulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, (Bu maddede sayılan öğrenim kurumlarından mezun olanlardan veya örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo ya da bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

  b. En az lise veya dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,


Facebook RSS