Sözleşmelide Boşalan Kadrolara Yedekler Geçer Mi?

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , - Tarih : 19 Şubat 2011

Yedeğe kaldığım adliyede daha önceden sözleşmeli pozisyonunda çalışan 4 arkadaş kadroluya geçti. Acaba bu arkadaşların boşalttığı sözleşmeli kadrosuna yedeklerin alınması sözkonusu olabilirmi veya kesin olarak yedeklerden alınır mı?

  1. mustafa dedi ki:

    sayın yönetici son yapılan zabıt katipliği sınavında yedeğe kalanların durumu ne olabilir teşekkürederim

    • Yonetici dedi ki:

      Yönetmeliğin 18.maddesine göre ilk * kişiden birisinin ataması iptal edildiği takdirde, yerine "NİHAİ BAŞARI LİSTESİNDEKİ" **. inci kişinin ataması yapılacaktır.

      İbaresi bulunmaktadır.Aslların atamaları iptal edilmediği sürece ne yazıkki yedek olmanın herhangi bir fonksiyonu yok.Yalnız umutsuzluğa kapılmayıp en azından diğer sınava önceki sınavda yedekte kalmıştım diyebilirsiniz.Buda bir artı neticede.Teşekür ederim.

      Not: * Asıl kazanan sayısı

      ** Asıl kazanan sayısından bir sonraki sayı

  2. mustafa dedi ki:

    çok teşekkürederim bişey daha sorucam. Yedeğe kaldığım adliyede daha önceden sözleşmeli pozisyonunda çalışan 4 arkadaş kadroluya geçti. Acaba bu arkadaşların boşalttığı sözleşmeli kadrosuna yedeklerin alınması sözkonusu olabilirmi veya kesin olarak yedeklerden alınır mı?

    • Yonetici dedi ki:

      Şimdiye kadar resmiyette sormuş olduğunuz soruya ilişkin bir açıklama olmadı.Umudunuzu kırmak istemem ama dediğiniz şey şimdilik olanaklı değil.Yalnız diğer sınava büyük bir artı ile bir adım önde başvuracağınıza inanıyorum. 😉

  3. AHMET dedi ki:

    SLM.
    SAYIN YONETICI YEDEĞE KALANLARIN BAKANLIKTAN YAZI İLE ALINMA İHTİMALİ VAR MI TSK

    • Katipten.net dedi ki:

      Selam Ahmet.Yedeklerin alınması için ne yazık ki asılların evraklarının çeşitli sebeplerden iptal olması gerekiyor.Bakanlık yedekleri değerlendirmiyor ve ihtiyaç olduğunda açığı yeni bir sınavla kapatıyor genel itibariyle.

  4. AHMET dedi ki:

    BEN MÜBAŞİRLİK YEDEĞİYİM YAZMAYI UNUTTUM


Facebook RSS