Açıköğretim Adalet Meslek Yüksekokulu Okumanın Zorlukları ?

Kategori : Soru-Cevap - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , - Tarih : 30 Temmuz 2011

Arkadaşlar ben bu sene açık öğretim adalet yazmayı düşünüyorum da okuyan arkadaşlardan bilgi alabilir miyim? Zorluk derecesi var mı nasıl bi bölüm ?

 1. serkan dedi ki:

  aöf 2 yıılık adalet yazdım büyük bi ihtimalle gelir puanım 251 ama 2 yıldan sonra 4 yıllıga tamamlamk istiyorum pomem için yalnız son 2 yılımı halkla ilişkiler istiyorum yada başka bi bölüm yada adalet o zamanın şartlarına göre ..öyle bi şansım var mı lütfen cevap yazın bunalımdayım ….çok teşekkerler .

 2. zeynepp dedi ki:

  ben bu sene açıköğretim adalete yerleştim gelecek seneye üniversite sınavlarına girip örgün eğitimle beraber adaletle birlikte çift üniversite okuyabilir miyim ???

 3. Mustafa dedi ki:

  Adalete ikinci ünv olarak kaydoldum hayırlı olsun bakalım.

 4. adalet mezunu dedi ki:

  Adalet bölümünü okumayı düşün arkadaşlar size bazı tavsiyelerim olacak: öncelilikle şunu söylemek istiyorum yola çıkmadan önce iyi düşünün yoksa yolun sonunda çok üzülürsünüz ben bu yıl aof adaleti bitirdim üstelik her dönem onur belgesi alarak ama şimdiye kadar da bir faydasını görmedim bundan sonra da göreceğime inanmıyorum neden mi? çünkü ben bu bölüme tercih ederken hiç araştırmadım nasıl bir bölüm olduğuna dair varsa yoksa kulaktan kulağa yapılan ADALET BÖLÜMÜ İYİDİR, GÜZELDİR,ŞÖYLEDİR,BÖYLEDİR… SAFSATALARI) neyse konunun özüne dönüyorum bu bölüme biterenler icra müdürü,icra müdür yardımcısı,icra memuri,zabit katibi, mübaşir, vs. olabiliyor…buraya kadar çok güzel şimdi aklınızdan geçirmişsinizidir İCRA MÜDÜRLÜĞÜ hmm… iyi de bölümün nesi kötü?
  birincisi icra müdürlüğü olabilmek için öncelikle mezun olmanız gerekir en önemlisi yazılı ve sözlü sınavı var diyelimki yazılıyı geçtiniz Ya sözlü? torpil babanın devreye girmesi ihtimal dışında değil.. diğerlerine gelince katiplik vs onlara başvurman için adalet mezunu olmanıza gerek herhangi bir lise diploman varsa ve kpss de 70 puan almışsan katipliğe rahatça başvurabilirsin. herkes için geçerli olan şart 35 yaş şartı,3 dakikada 90 kelime yazma artı mülakat torpil baba burdada olmasa zor gibi görünüyor şimdi de adalet bölümü mezunlarının lise mezunlarından ne farkı var? bu soruyu herkesin kendine sorup ona göre yola çıkması gerekir aksi takdirde SINAVDAN SONRA DERS ÇALIŞMANIN SINAVA BİR FAYDASI OLMAYACAKTIR. yinede kimseyi englemek istemem herkes kendi yolunu kendi en iyi şekilde çizer inşallah unutmayın EKSİK BİLGİ HER ZAMAN YANLIŞ BİLGİYİ BERABERİNDE GETİRİR. Ben şuanda herkes gibi on parmak klavye çalışıyorum ve son bir dilek daha HERKESİN HARCADIĞI EMEĞİN KARŞILIĞINI BULMASI DİLEĞİYLE
  herkese hayırlı akşamalar

  • Emine dedi ki:

   yorumunuzu okudum baya içler acısı bende dışardan adalet okumak istiyorum yardımcı olur musunuz

 5. cem dedi ki:

  haklısın adalet mezunu bende mezunum ağzına sağlık.

 6. aslı dedi ki:

  yok aman sakın diyim ben yaptım siz yapmayın aynı hatayı çok pişman olursunuz yoksa …şuanda ist. üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim gözlemlediğim kadarıyla bu bölümde serseri tayfası yer alıyor sokaktan toplanan apaçi bölümü gibi bişi tabi genel olarak yani yani demem oki çalışanda geçiyo okuyanda bu bölümü ve bölümü bitirince hukuka geçerim düşünceniz varsa vazgeçin çünkü yaklaşık 120 kişilik sınıfın 120 side hukuka geçmek için gelmiş o yüzden vazgeç gönlüm :)

 7. Kasım dedi ki:

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünü kazandım açık öğretim.Kararsız kaldım Kocaelide oturuyorum sizce zorluk olur mu derslere girmeden baya ders var biter mı acaba düşüncelerinizi alabilirmiyim.

 8. ALİ dedi ki:

  adalet bitirip hukuğa geçiş yapanlar varmışşş hangi üniversitelerin hukuklarına gidilebiliyor?

 9. ALİ dedi ki:

  açıköğretim bitirenler geçiş yapabiliyorlar mı?

 10. adalet mezunu dedi ki:

  arkadaşlar örgün üniversite adalet mezunuyum geçen sene icra müdürlüğü sınavına girdim sınav çok zordu ben az bi puanla kaçırdım ama bunun mülakatı da vardı okulu bitirmek önemli değil bitirdikten sonra başlıyor herşey bunu sakın unutmayın ve hukuka geçiş bu gerçekten çok zor herkes geçmek istiyor ama alımlar az ve puanlar çok yüksek öyle dgs ye girerim yaparımlarla olmuyor ortalama puan 280 civarında dgs de bu çok yüksek bi puan ve bilgisi olanlara bir soru soracağım örgün bitirenler adalet meslek yüksekokulu olarak geçiyor açıköğretim bitirenler meslek yüksek okulu mu sayılıyor önlisans bölümümü :)

 11. gülşahh dedi ki:

  bence doğru olabilir hep aynı safsata torpil felan anlamadığım ya hiç mi şansım yok benim inancımla herseyin üstesinden gelinir ve normalinde lise mezunları bu sınavı kazanıyoda girebiliyoda ya öncelik bilenle bilmeyen asla bir olmazz bu sene tercih edicem heycanla okuyup bıtırmek ıstıyorum diğer bölümlerin ne getirisi var ki

 12. Burcu dedi ki:

  arkadaşlar bende aöf adalet 2. sınıftayım. Ancak gece gündüz çalışıyorum ama derslerim en fazla 70 oluyor ortalamam 2nin üstüne çıkmıyor bi türlü şu an ortalamam 1.98 bütün yardımcı kitaplardan aldım ama hala birinci sınıfın derslerini veremedim o kadar çalışmama rağmen 5 dersten kaldım sizde de oldu mu böyle şeyler bitirenler bana yardım edin lütfen..

  • Emine dedi ki:

   yorumunuzu okudum zor olanda o yaaa çalışıp fazlasını alamamak siz de zor durumdasınız biliyorum ama en azından biraz tecrübe sahibisiniz sanırım 12. sınıf öğrencisiyim YGS buu sene çok zordu açıktan adalet okumak istiyorum ama nasıl bilgilendire bilir misiniz

 13. kader dedi ki:

  örgünden adaleti okutyan arkadaşlar bu bölümü okumak zor mu kolay mı???

 14. burak dedi ki:

  arkadaşlar ben 2 yıllk polis myo mezunuyum. açık öğretime kayıt olmak istiyorum ama işltmemi,kamu mu,adaletmi aarasın da kaldım. hangisi daha mantıklı olur benim için

 15. alper dedi ki:

  arkadaşım bende polis memuruyum benim yaşım daha çok genç hani ben adalet düşünüyorum eğer onu bitirip devamını getiremezsem açıktan işletme veya iktisat okumayı düşünüyüyorum. zordan başlamak daha iyi bence

 16. Veysel civan dedi ki:

  2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık uluslararası ilişkiler mezunuyum.Üçüncü bir üniversite olarak da adalet okumak istiyorum?ne dersiniz.


Facebook RSS