2013 Mübaşirlik Başvuru Yeri ve Giriş Belgeleri

Kategori : Haberler - Etiketler :, , - Tarih : 18 Mart 2013

Zabıt Katipliği 2011 2. Alımları Üzerine Değerlendirme

Bildiğiniz üzere 2013 yılı Mübaşirlik başvuruları 25 Şubat 2013 Pazartesi günü başlayıp, 6 Mart 2013 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona ermiştir. Sizden çok sayıda gelen sorular nedeniyle mübaşirlik alımına ilişkin başvuru sürecine ek olarak bir yazı hazırladık. Konuya ilişkin sizlerce sıkça sorulan soruları cevapladık.
1) 2013 Yılı Mübaşirlik Sözlü Sınav Tarihi ve Saati Nedir?
Cevap: 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 09:00’da, sözlü sınav yapılacaktır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

2) 2013 Mübaşirlik Sınav Müracaatımın Kabul Edilip Edilmeğini Nasıl Öğrenebilirim?
Cevap: Çeşitlilik göstermekle birlikte genel itibariyle sınava başvurduğunuz komisyon www.komisyonadı.adalet.gov.tr (komisyonadı yazan kısma başvurduğunuz komisyonun ismi gelecek şekilde) şeklindeki web sitelerinden listeleri ilan ederler. Bir diyer şekliylede komisyon adliyedeki ilan panosuna ve/veya komisyon kalemindeki panoya listeyi asar.
3)2013 Mübaşirlik Sınavı Giriş Belgemi Nereden Temin Edeceğim?
Cevap: Çeşitlilik göstermekle birlikte genel itibariyle sınava başvurduğunuz komisyon ile ikametiniz aynı yerde ise komisyon direk size müracaat esnasında bildirdiğiniz telefon vasıtasıyla ulaşır ve sınav giriş belgenizi teslim almanızı söyler. Bir diyer şekliyle de başvuru yaptığınız komisyon ile ikametinizin olduğu yer merkezi farklı ise başvuru yağtığınız komisyonca ikametinizin bağlı bulunduğu adliye vasıtasıyla sınav giriş belgeniz tarafınıza ulaştırılır. Yine bir diyer şekliyle de sınav giriş belgeleri, sınav öncesinde aynı gün tarafınıza teslim edilir.
3) 2013 Mübaşirlik Sınavı Sınav Yerimi ve Sıra Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?
Cevap: Başvuru yaptığınız komisyon sınav yerinizi ve sıra numaranızı sınav giriş belgesinde belirtir.


Facebook RSS